Tel. 71 335 77 82
kontakt@keralla.pl
Menu
A+ A A-

Badania Klientów B2B

W budowaniu strategii sprzedaży kierowanej do klienta biznesowego, dobór korzyści oferowanych poszczególnym segmentom klientów jest jednym z większych wyzwań działu marketingu oraz departamentu sprzedaży. Jednym z ważniejszych źródeł informacji są wówczas dobrze zaprojektowane badania opinii i potrzeb klientów.

Klienci biznesowi potrafią się bardzo różnić w swoich oczekiwania, co wynika ze specyfiki ich działalności, charakteru rynku, na którym działają, a nawet ze względu na wiek przedsiębiorstwa. Z tego względu, tak istotny jest właściwy dobór technik badawczych oraz adekwatna do specyfiki rynku konstrukcja samego narzędzia. Nasi badacze pracują wyłącznie w obszarach B2B, co sprawia, że rozumieją złożoność relacji firma-firma i potrafią adekwatnie do rynku przeanalizować procesy związane z zakupem produktów, obsługą posprzedażową czy sposobem wyboru konkretnego oferenta.

Główne obszary badawcze związane z badaniami klientów (przykłady):

  • Badania profilu klienta (segmentacyjne)
  • Praktyki zakupowe klientów, w tym potrzeby i oczekiwania
  • Proces decyzyjny klienta biznesowego (lub powody rezygnacji z oferty)
  • Satysfakcja klienta biznesowego (łącznie z wyliczaniem wskaźnika CSI lub NPS)

 

 

Zadzwoń, napisz, zapytaj - doradzimy, jaki raport będzie najlepiej wspierał decyzje biznesowe w Twojej organizacji.

 

 


Przykładowe realizacje badań w tym obszarze:

Przemysł Energetyczny

Przemysł Energetyczny

16.wrzesień.2016 | Badania Klientów B2B
  • Instytut Keralla Research przeprowadził badanie satysfakcji wśród klientów korzystających z urządzeń i infrastruktury do zastosowań w energetyce [2016].
...
Rynek Flotowy

Rynek Flotowy

18.wrzesień.2015 | Badania Klientów B2B
  • Po raz drugi już agencja KerallaResearch wykonała cykliczny pomiar satysfakcji klientów korzystających z usług firm członkowskich Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podstawowym celem badania było sporządzenie wskaźnika...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!