Tel. 71 335 77 82
kontakt@keralla.pl
Menu
A+ A A-

Raport sygnalny "Car sharing w Polsce" (4 FREE)

Pobierz raport "Car sharing w Polsce" [06.17]

  • Car sharing to system współdzielenia samochodu, który jest ogólnodostępny. Istnieje możliwość wynajmu pojazdu na minuty lub godziny. System pozwala na efektywniejsze wykorzystanie samochodu. Model jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie posiadają pojazdu lub korzystają z niego sporadycznie.
  • Według analiz Instytutu Keralla Research, w Polsce usługi car sharingu świadczy 8 firm, które oferują w sumie blisko 1000 pojazdów.
  • Ponad 7 mln osób na świecie skorzystało z 112 tys. pojazdów dostępnych w usłudze car sharingu w 2015 roku. Do 2025 roku liczba użytkowników car sharingu ma wzrosnąć do 36 mln, a flota dostępnych samochodów ma się zwiększyć do 427 tys. -  szacuje Frost&Sullivan.                                          
  • Na samym tylko rynku niemieckim, dynamika liczby użytkowników wzrosła w  2016 roku o 36 proc. a liczba użytkowników wynosi 1,7 mln - podaje Berlińskie Federalne Stowarzyszenie Carsharingu.
  • Usługi car sharingu oferują przede wszystkim wypożyczalnie jak i producenci samochodów. A największymi na świecie firmami car sharingowymi są Autolib (Francja - Paryż), City Car Club (Wielka Brytania), Greenwheels (Niemcy), Stadtmobil (Niemcy), Zipcar (USA), Enterprise CarShare, Avis On Location, car2go (Daimer), DriveNow (BMW), Quicar (Volkswagen).
Our website is protected by DMC Firewall!