Menu
A+ A A-

Raport sygnalny "Rynek car sharing w Polsce 2019" (4 FREE)

Pobierz raport sygnalny "Rynek car sharing w Polsce 2019"

 

  • Car sharing to system współdzielenia samochodu ogólnodostępnego, który umożliwia skorzystanie z pojazdu na minuty lub godziny. Usługa car sharing skierowana jest głównie do osób, które nie posiadają własnego pojazdu lub potrzebują korzystać z samochodu sporadycznie.
  • Według analiz przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research, usługę car sharing w Polsce świadczy aktualnie 12 firm, podczas gdy jeszcze rok temu oferentów było 6. Łączna liczba współdzielonych samochodów (osobowych i dostawczych) wzrosła z 3082 do 4747 pojazdów (progresja o 54 proc. r/r). Wśród spółek oferujących car sharing dominują firmy, których wiodącą działalnością jest rent a car (4 wypożyczalnie). Samochody na minuty zaczęli oferować też dostawcy energii elektrycznej (3 firmy).
  • Największą flotę pojazdów osobowych oferuje spółka Express. Pod marką Traficar udostępnia ona 1640 pojazdów, co stanowi 37,8 proc. rynku car sharing w segmencie samochodów osobowych. Z car sharingu samochodu osobowego skorzystać można w 9 lokalizacjach. Firmy Panek i Express umożliwiają też pozostawienie samochodu w innym mieście niż tam, gdzie go uruchomiono.
  • Od 2018 roku rozwija się także rynek współdzielenia samochodów dostawczych – BIG car sharing. Obecnie usługę tę świadczą 3 firmy, które łącznie udostępniają 265 pojazdów (wzrost 341,7 proc. r/r. ). Usługa jest dostępna w 11 województwach.

Raporty sygnalne archiwalne

Pobierz raport "Rynek car sharing w Polsce 2018" [10.18]

Pobierz raport "Car sharing w Polsce" [06.17]

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!