Menu
A+ A A-

Badania Pracownicze

Badania poziomu satysfakcji pracowników dostarczają cennych informacji specjalistom działu HR, kadrze zarządzającej i samym pracownikom, odnośnie tego czy oraz co zmienić w kulturze organizacyjnej całej firmy. Przyczyny wysokiej fluktuacji i częstych rezygnacji z pracy mogą być zupełnie inaczej oceniane przez zarządzających, niż przez samych pracowników. Wiele pomiarów w tym zakresie dowodzi, że powodem fluktuacji nie zawsze są wynagrodzenia, choć najczęściej właśnie ten argument jest wskazywany, jako przyczyna kłopotów. Dlatego tak ważne jest, aby prowadzić wszechstronne pomiary i badać zarówno byłych, jak i obecnych pracowników. Instytut Keralla Research posiada wieloletnie doświadczenie w badaniach pracowniczych, co pozwala dostarczać Klientom szczegółowych informacji na temat zagadnień takich, jak atmosfera w pracy czy też poziom identyfikacji pracowników z zakładem pracy. Dobrze przeprowadzone badanie wskaże obszary funkcjonowania firmy, które wymagają udoskonalenia. To też konkretne wsparcie działu HR w zakresie budowania polityki wynagradzania i motywowania pracowników.

Badania pracownicze dostarczają też informacji na temat stopnia, w jakim pracownicy przestrzegają zasad bezpieczeństwa pracy (np. na liniach produkcyjnych) oraz wskazują możliwości poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.


Główne obszary badawcze związane z badaniami pracowniczymi (przykłady):

  • Badanie wizerunku firmy, jako pracodawcy
  • Pomiar fluktuacji zatrudnienia
  • Badanie skuteczności szkoleń i innych działań obszaru BHP
  • Diagnoza przyczyn rezygnacji z pracy

Praktyczne zastosowanie raportu:

  • Wsparcie działu HR
  • Wsparcie działu BHP
  • Modelowanie organizacji i kultury pracy w firmie

 

Zadzwoń, napisz, zapytaj - doradzimy, jaki raport będzie najlepiej wspierał decyzje biznesowe w Twojej organizacji.


Wybrane realizacje w tym obszarze:

Badania Wśród Pracowników Produkcyjnych

Badania Wśród Pracowników Produkcyjnych

18.wrzesień.2015 | Badania pracownicze
  • Instytut Keralla zakończył badania pracownicze, które prowadzono w grupie kilkuset osób bezpośrednio produkcyjnych, jak też w grupie managerów, jednego z wiodących producentów AGD w Europie. Poziom satysfakcji z...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!